EXAMPLE

Aktualności

 • Zmartwychwstały Pan staje pośród nas w Eucharystii

  Jezus przyszedł, stanął pośrodku naszej Wspólnoty i powiedział: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam... a to za sprawą O. Franciszka Morgiela OSPPE, który w Wielkanocny Poranek sprawował dla nas Najświętszą Eucharystię, zapalając nasze serca apostolską gorliwością.

 • W drodze do domu Księdza Biskupa

  Po zakończonym świętowaniu, odprowadziłyśmy Księdza Biskupa Jana do domu! Na placu przed domem czekał na nas Ojciec Święty Jan Paweł II. Nie mogliśmy nie sfotografować się z tak dostojnym Gospodarzem tej posesji...

 • Wielkopiątkowa Liturgia

  Oto drzewo Krzyża, na którym zawisło Zbawienie świata. Pójdźmy z pokłonem! Wielkopiątkowa Liturgia wprowadza nas w samo serce wydarzeń paschalnych: oto Niewinny Baranek zostaje zabity dla naszego zbawienia. Krzyż jednak nie był i nigdy nie będzie ostatnim słowem Wcielonej Miłości. Jezus Chrystus Zmartwychwstał i ta prawda jest sensem każdego ludzkiego krzyża przeżywanego w duchu wiary i zaufania, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.

 • Wielka Sobota i wielka cisza...

  Odszedł Pasterz od nas... Trwając w ciszy kontemplujemy tejemnicę Ukrzyżowanej Miłości, wydanej dla naszego zbawienia. Kaplica naszego domu zakonnego, ogołocona z pięknych dekoracji, pomaga nam zatrzymać się na tym co najważniejsze - na Krzyżu Naszego Pana i Zbawiciela, który zawsze już pozostanie bramą do Krainy Życia...

 • Ciąg dalszy świętowania w Rodzinie Zmartwychwstania

  W Środę Wielkanocną gościłyśmy w naszej Wspólnocie Ks. Biskupa Jana Wątrobę, który celebrując Najświętszą Euchrystię, zachęcał nas do nieustannego odkrywania obecności Jezusa Zmartwychwstałego w Najświętszym Sakramencie i codziennych wydarzeniach dnia. W modlitwie towarzyszyły nam nasze Drogie Panie Apostołki Zmartwychwstania, dla których Oktawa Wielkiej Nocy jest - podobnie jak dla nas - wyjątkowym czasem spotkania ze Zmartwychwstałą Miłością.

 • Od stołu Eucharystii do zakonnego refektarza

  Spotkanie przy stole Eucharystycznym poprzedza zawsze nasze wspólne świętowanie przy stole w refektarzu. Spotkałyśmy się przy nim nie tylko z Ks. Biskupem Janem, ale i Paniami Apostołkami Zmartwychwstania, które zawsze są blisko, gdy Rodzina Zmartwychwstańska przeżywa jakieś ważne, uroczyste chwile.

 • Święcenie pokarmów - zwiastun Jutrzenki Zmartwychwstania

  Dla czterdziestoosobowej rodziny wielkanocny koszyczek musi być nieco większy, niż zazwyczaj. Święcenie pokarmów jest pierwszym zwiastunem, że - już wkrótce - tak jak z jajka wykluwa się nowe życie - Życie pokona skorupę śmierci i zatriumfuje w chwale, w pełni radości, dając nadzieję i pokój tym, którzy je utracili.

 • Wigilia Paschalna

  Jak blask Paschalnej świecy rozświetla zmrok sobotniej nocy, tak wiara w Zmartwychwstałego Pana rozjaśnia mroki naszych dusz światłem Jutrzenki nadziei. Szłyśmy za Paschałem - symbolem Zmartwycwstałej Miłości do katedry, której piękno wydobyło światło, które rozbłysło wraz z naszą radością, że to ta sama noc, gdy Król Potężny odnosi zwycięstwo...  Po Uroczystościach Wigilii Paschalnej, którym przewodniczył Ks. ASrcybiskup Stanisław Nowak, poszłyśmy w procesji po ulicach otaczających częstochowską katedrę, aby...

 • Poranek Zmartwychwstania

    Wczesnym rankiem Pośpiesznie Siostry Zmartwychwstanki udały się na Jasną Górę, by przywitać Zmartwychwstałego i oddać Mu hołd i uwielbienie podczas procesji rezurekcyjnej. Radość wybrzmiewała nie tylko w śpiewie modlitwy, ale i w salwach jasnogórskich armat.    

 • Środa w Oktawie Wielkiej Nocy

  Wielkanocna Środa była kolejnym dniem, w którym towarzyszył nam wyjątkowy i bardzo serdeczny Gość - Ks. Bp Jan Wątroba. Ksiądz Biskup zawsze z wielką radością spotyka się z nami, a my oczekujemy na to spotkanie z nie mniejszą radością.

 • Radość we Wspólnocie Zmartwychwstanek

  Zmartwychwstanie Naszego Pana Jezusa Chrystusa jest doskonałą okazją do tego, aby wypowiedziać słowa na co dzień może zapomniane, zepchnięte wśród codziennych spraw na drugi plan, słowa pełne miłości i zrozumienia, że idziemy tą samą drogą w stronę wyciągniętych ramion Zmartwychwstałej Miłości, więc - jak mówiła Bł. S. Alicja Kotowska CR - wiele mamy powodów do miłości...prześcigajmy się w niej.  Warto od czasu do czasu powiedzieć bliźniemu, jak bardzo jest ważny i samemu usłyszeć, że wciąż jest się potrzebnym, bo Pan...

 • Poniedziałek Wielkanocny

  Gościem Wielkanocego Poniedziałku był Ks. Biskup Antoni Długosz, który obficie dzielił się  nami serdecznym słowem pasterskiego pouczenia, a potem... pokarmem dla ciała, co widać na załączonych zdjęciach.